Dýchací systém
Horizontálna poloha tela a tlak vody na hrudník znižujú vitálnu kapacitu pľúc. Tlak vody pôsobí na sťaženie vdychu. Výdych je sťažený vtedy, ak sa koná pod vodou. Dýchacie svaly musia vynakladať väčšie úsilie na prekonanie odporu stlačených dýchacích ciest a pľúc. Zvýšeným úsilím dýchacích svalov v priebehu plávania sa rozvíja dýchací systém a jeho funkcie i celkové zvýšenie vitálnej kapacity pľúc. Dýchanie a jeho frekvencia je pri plávaní organickou súčasťou plaveckej techniky. Nervový systém Vlastnosti vody a predovšetkým vztlak pôsobia na zníženie hmotnosti človeka, ovplyvňujú kvalitu a koordináciu pohybu. Vytváranie pohybového návyku pri plávaní vo vodorovnej polohe je spojené s rozsiahlou prestavbou jestvujúcich spojov medzi nervovými centrami. Každý plavecký spôsob predpokladá vypracovanie nových dočasných spojov medzi nervovými centrami, ktoré koordinujú prácu horných a dolných končatín a dýchania. Svalový systém Plávanie uľahčuje pohyb svalov, zvyšuje ich schopnosť relaxácie a rozsah pohybov, odďaľuje nástup únavy a predlžuje dobu práce. Do činnosti sú zapojené takmer všetky svalové skupiny. Vodné prostredie svojím odporom znemožňuje pohybujúcim sa končatinám prudké pohyby. Túto skutočnosť možno považovať za pozitívny faktor zdravotného plávania. Chemický vplyv vody Vo vodách plavární a bazénov sa vyskytujú látky určené na dezinfekciu – plynný chlór, chlórové vápno, modrá skalica a pod., ktoré majú za úlohu ničiť mikroorganizmy. V prípade predávkovania týchto látok môže dôjsť k podráždeniu slizníc dutiny ústnej, nosnej, spojiviek a dýchacích ciest. Preto je dôležité po pobyte vo vode telo dokonale osprchovať a vypláchnuť oči.
Nervový systém
Vlastnosti vody a predovšetkým vztlak pôsobia na zníženie hmotnosti človeka, ovplyvňujú kvalitu a koordináciu pohybu. Vytváranie pohybového návyku pri plávaní vo vodorovnej polohe je spojené s rozsiahlou prestavbou jestvujúcich spojov medzi nervovými centrami. Každý plavecký spôsob predpokladá vypracovanie nových dočasných spojov medzi nervovými centrami, ktoré koordinujú prácu horných a dolných končatín a dýchania.
Svalový systém
Plávanie uľahčuje pohyb svalov, zvyšuje ich schopnosť relaxácie a rozsah pohybov, odďaľuje nástup únavy a predlžuje dobu práce. Do činnosti sú zapojené takmer všetky svalové skupiny. Vodné prostredie svojím odporom znemožňuje pohybujúcim sa končatinám prudké pohyby. Túto skutočnosť možno považovať za pozitívny faktor zdravotného plávania.
Chemický vplyv vody
Vo vodách plavární a bazénov sa vyskytujú látky určené na dezinfekciu – plynný chlór, chlórové vápno, modrá skalica a pod., ktoré majú za úlohu ničiť mikroorganizmy. V prípade predávkovania týchto látok môže dôjsť k podráždeniu slizníc dutiny ústnej, nosnej, spojiviek a dýchacích ciest. Preto je dôležité po pobyte vo vode telo dokonale osprchovať a vypláchnuť oči.
Plávame: Majerníkova 62, Karlova Ves-Bratislava
Platí sa vždy po ukončení mesačného tréningu, do 15. dňa nasledujúceho mesiaca.
Pri vynechaní dvoch a viac tréningov po oznámení SMS/e-mail aspoň 30 min. pred začiatkom tréningu vzniká nárok na zníženie ceny mesačného plaveckého kurzu o 20% z pôvodnej ceny.
V prípade neuskotočnenia sa tréningu z technických alebo iných príčin, vzniká nárok na zníženie ceny mesačného plaveckého kurzu o 20% z pôvodnej ceny, to však neplatí na sviatky a prázdniny, v týchto prípadoch sa tréningy vždy rieša dohodou.